Silv Lalander Malmsten "Min natur" fotografi 2006

474259

SILVA LALANDER MALMSTEN (född 1965): "Min natur", signerad och daterad Silva Malmsten Sthlm 2006, C-print laminat monterad på aluminium, ca 150x173 cm;

UTSTÄLLD: Mia Sundberg Galleri, Stockholm

Framtagna och monterade hos Förstoringsateljén, Stockholm.

HISTORIK:
Silva Lalander Malmsten is a Swedish arist, born in Stockholm 1965, with a Master in Fine Arts and Art Theory at Konstfack, University College of Arts, Crafts and Design, 1991-97.
She has studied Art History at Stockholms University and Uppsala University

Konst, Modernt måleri, Nutida

Rum 3

Silv Lalander Malmsten

Budhistorik (21 bud)
3377856
5 800
3377854
5 600
3377854
5 400
3377850
5 200
3377841
5 000

Slutpris SEK:
5 800
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer