Relief Lisa Larsson sommar

474229

LISA LARSON, "Tuppfågel", relief, Gustavsberg, stengods, polykromt glaserad signerad Lisa L, ca 27x29 cm

Tillverkningsdefekt över mittenblad, samt smärre nötningsnagg

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Design, Specialauktion

Monter 6

Relief Lisa Larsson sommar

Budhistorik (7 bud)
3377394
600
3377927
550
3377394
500
3377926
450
3377394

Slutpris SEK:
600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer