Relief Lisa Larsson sommar

474229

LISA LARSON, "Tuppfågel", relief, Gustavsberg, stengods, polykromt glaserad signerad Lisa L, ca 27x29 cm

Tillverkningsdefekt över mittenblad, samt smärre nötningsnagg

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Design, Specialauktion

Monter 6

Relief Lisa Larsson sommar

Budhistorik (7 bud)
3377394
600
3377927
550
3377394
500
3377926
450
3377394

Slutpris SEK:
600
61 EUR, 72 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.