Fotogenlampa G V Harnisch

474172

FOTOGENLAMPA, 1900-talets andra hälft, G V Harnisch, Köpenhamn, mässing, etsad glaskupad från Holmegaard, replika av de lampor som tidigare var i bruk av Danske Statsbaner, höjd ca 40 cm

Ringa slitage. Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen.

Belysning, Bordslampor

Fotogenlampa G V Harnisch

Budhistorik (5 bud)
3376071
500
3370132
450
3369689
3368810
3366257

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.