Fotogenlampa G V Harnisch

474172

FOTOGENLAMPA, 1900-talets andra hälft, G V Harnisch, Köpenhamn, mässing, etsad glaskupad från Holmegaard, replika av de lampor som tidigare var i bruk av Danske Statsbaner, höjd ca 40 cm

Ringa slitage. Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen.

Belysning, Bordslampor

Fotogenlampa G V Harnisch

Budhistorik (5 bud)
3376071
500
3370132
450
3369689
3368810
3366257

Slutpris SEK:
500
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer