Snedklaffsekretär 1700-tal barock

474100

SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1700-tal, barock, fanérade med olika trädslag bl.a. valnöt, jakaranda, ek, m.m., intarsia dekor, beslag i brons, höjd ca 106, 108x65 cm, nyckel finns

Senare beslag, slitage, sprickor, senare lås, fanerbortfall, lagningar

Möbler, Skåp, byråer

Rum 21

Budhistorik (15 bud)
3379140
6 000
3379136
5 400
3379135
5 200
3379043
5 000
3371099

Slutpris SEK:
6 000
605 EUR, 719 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.