Oljemålning 1800-tal

474077

F NATHAN (1800-tal): Öresundskusten med vy mot Kronborg slott, signerad och daterad -81, olja på duk, ca 66x92 cm

Dukhål, krackeleringar

Ändringar/tillägg
Öresundskusten med vy mot Kronborg slott

Konst, Äldre måleri

Rum 6

Oljemålning 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

3375706
450
3375953
3375706
3375587

Slutpris SEK:
450
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer