Armband 18 k vitguld med fasettslipade ädelstenar

474049

ARMBAND, 18 k vitguld med kvadratiskt fasettslipade ädelstenar; granat, akvamarin, turmalin, citrin, ametist, syntetisk rosa spinell, stämplad Gustaf Dahlgren, Stockholm 1942, längd ca 18 cm, vikt ca 18,9 g

Slitage, fasettkanter med nagg

Guld/Smycken

Monter 19

Budhistorik (10 bud)
3384782
4 400
3384859
4 200
3384782
3383480
2 600
3382036
2 400

Slutpris SEK:
4 400
444 EUR, 527 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.