Armband 18 k vitguld med fasettslipade ädelstenar

474049

ARMBAND, 18 k vitguld med kvadratiskt fasettslipade ädelstenar; granat, akvamarin, turmalin, citrin, ametist, syntetisk rosa spinell, stämplad Gustaf Dahlgren, Stockholm 1942, längd ca 18 cm, vikt ca 18,9 g

Slitage, fasettkanter med nagg

Guld/Smycken

Monter 19

Budhistorik (10 bud)
3384782
4 400
3384859
4 200
3384782
3383480
2 600
3382036
2 400

Slutpris SEK:
4 400
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer