Kerstin Hörlin Holmqvist soffbord

474013

KERSTIN HÖRLIN HOLMQVIST, "Plommonet", ur "Paradiset", soffbord, Nordiska Kompaniet 1950-tal, skiva fanérad i valnöt, underrede i massiv valnöt, skyltmärkt Triva NK:s VERKSTÄDER NYKÖPING MADE IN SWEDEN, höjd 55, 120x55 cm

Skiva med fläck, bruksslitage

Möbler, Soffbord, sidobord, Design

Rum 6

Budhistorik (20 bud)
3366908
4 400
3372200
4 200
3366908
3 800
3372197
3 600
3366908
3 400

Slutpris SEK:
4 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer