Armband förgyllt silver med safirer

473995

ARMBAND, förgyllt silver med ovalt fasettslipad blå resp rosa safirer, 1800-talets mitt, profilerad floral dekor, innerdiameter ca 50 mm

Slitage, ojämn armring, en safir saknas

Guld/Smycken

Monter 9

Budhistorik (7 bud)
3384114
650
3384077
600
3383787
550
3382092
500
3376166
450

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.