Armband förgyllt silver med safirer

473995

ARMBAND, förgyllt silver med ovalt fasettslipad blå resp rosa safirer, 1800-talets mitt, profilerad floral dekor, innerdiameter ca 50 mm

Slitage, ojämn armring, en safir saknas

Guld/Smycken

Monter 19

Budhistorik (7 bud)
3384114
650
3384077
600
3383787
550
3382092
500
3376166
450

Slutpris SEK:
650
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer