Armband 18 k vitguld med safirer

473978

ARMBAND, 18 k vitguld med 10 st ovalt fasettslipade safirer, stämplad Axel Jonssons Guldsmedsverkstad, Stockholm 1942, längd ca 19 cm, vikt ca 7,7 g

Mindre nagg på safirernas fasettkanter

Guld/Smycken

Monter 19

Budhistorik (16 bud)
3383917
3 200
3383605
3380024
2 800
3377832
2 600
3377716
2 400

Slutpris SEK:
3 200
323 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.