Armband 18 k vitguld med safirer

473978

ARMBAND, 18 k vitguld med 10 st ovalt fasettslipade safirer, stämplad Axel Jonssons Guldsmedsverkstad, Stockholm 1942, längd ca 19 cm, vikt ca 7,7 g

Mindre nagg på safirernas fasettkanter

Guld/Smycken

Monter 19

Budhistorik (16 bud)
3383917
3 200
3383605
3380024
2 800
3377832
2 600
3377716
2 400

Slutpris SEK:
3 200
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer