Herrfickur i 18 k guld 1800-tal

473933

FICKUR, 18 k guld, ca 1880, manuellt uppdrag, mineralglas, vitemaljerad urtavla, romerska siffror, innerboett i metall, ankargång, boettnr. 72504, diameter 47 mm, vikt ca 74,5 g, nyckel medföljer

Går ej, SAV garanterar ej funktionen, skadad urtavla med lagning, böjda visare, bruksslitage

Klockor/Ur, Guld/Smycken

Budhistorik (5 bud)
3377550
2 400
3377192
3377191
1 600
3377190
3369282

Slutpris SEK:
2 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer