Per Olof Ultvedt modell

473895

PER OLOF ULTVEDT (1927-2006): Modell, förslag till utsmyckning i entrén i Handelshögskolans nya byggnad, skala 1:10, signerad och daterad P.O. Ultvedt -88, blandteknik, höjd ca 32, 74x20 cm

Smärre fläckar och slitage

Konst, Skulpturer

Per Olof Ultvedt modell

Budhistorik (3 bud)

3370998
4 400
3370706
4 200
3367647

Slutpris SEK:
4 400
444 EUR, 527 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.