Skrivbord i nyrokoko

473894

SKRIVBORD, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, fanerat i valnöt och valnötsrot, ben fanerade i björk, nyckelskyltar i mässing, höjd ca 72, 115x57,5 cm

Nyckel saknas, smärre ytskador och fanerskador

Möbler, Kontorsmöbler

Rum 22

Skrivbord i nyrokoko

Budhistorik (18 bud)
3375221
2 800
3375162
2 600
3372837
2 400
3372521
3372529

Slutpris SEK:
2 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer