Skrivbord i nyrokoko

473894

SKRIVBORD, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, fanerat i valnöt och valnötsrot, ben fanerade i björk, nyckelskyltar i mässing, höjd ca 72, 115x57,5 cm

Nyckel saknas, smärre ytskador och fanerskador

Möbler, Kontorsmöbler

Rum 22

Skrivbord i nyrokoko

Budhistorik (18 bud)
3375221
2 800
3375162
2 600
3372837
2 400
3372521
3372529

Slutpris SEK:
2 800
283 EUR, 335 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.