Rörstrand matservis

473882

RÖRSTRAND, matservis, 16 dlr, tidigt 1900-tal, bestående av: fiskfat med insats, ca 60x28, 11 mattallrikar, diameter ca 25, 5 assietter, diameter ca 22 cm

Visst slitage, enstaka nagg

Keramik/Porslin

Monter 3

Rörstrand matservis

Budhistorik (37 bud)
3374892
5 000
3374901
4 800
3374892
4 600
3374900
4 400
3374892
4 200

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.