Rörstrand matservis

473882

RÖRSTRAND, matservis, 16 dlr, tidigt 1900-tal, bestående av: fiskfat med insats, ca 60x28, 11 mattallrikar, diameter ca 25, 5 assietter, diameter ca 22 cm

Visst slitage, enstaka nagg

Keramik/Porslin

Monter 3

Rörstrand matservis

Budhistorik (37 bud)
3374892
5 000
3374901
4 800
3374892
4 600
3374900
4 400
3374892
4 200

Slutpris SEK:
5 000
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer