Skedar gafflar silver 17/1800-tal

473805

SKEDAR, GAFFLAR, 14 dlr, silver, längd 15-28 cm, bl.a ragusked, Lampa, Stockholm, 1815, helförgylld dessertsked, otydlig mästare, Stockholm, 1841, gaffel 1792, sked Lampa, Stockholm 1782, vikt 694 gram

Flertalet med gravyr samt bl.a ätten Lagerbergs vapen

Silver

Budhistorik (3 bud)

3385364
3385362
3382668

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.