Lyktor i mässing

473787

LYKTOR, 4 st, 1900-talets början, mässing, varav en märkt Lampe-Pigeon, höjd ca 17,5-38 inkl brännarrör

Skador och mindre nagg, glas saknas delvis

Belysning, Bordslampor, Nautica/Technica

Rum 7, Hylla 4

Lyktor i mässing

Budhistorik (12 bud)
3373116
850
3373079
3373010
750
3373078
700
3373010
650

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 102 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.