Lyktor i mässing

473787

LYKTOR, 4 st, 1900-talets början, mässing, varav en märkt Lampe-Pigeon, höjd ca 17,5-38 inkl brännarrör

Skador och mindre nagg, glas saknas delvis

Belysning, Bordslampor, Nautica/Technica

Rum 7, Hylla 4

Lyktor i mässing

Budhistorik (12 bud)
3373116
850
3373079
3373010
750
3373078
700
3373010
650

Slutpris SEK:
850
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer