Vägglykta

473783

VÄGGLYKTA, omkring 1900, för fotogen, bronserad plåt, invändigt med reflektor, höjd ca 51 cm

Bucklor, senare bronsering, slitage

Belysning, Vägglampor, Nautica/Technica

Rum 7, Hylla 4

Vägglykta

Budhistorik (8 bud)
3373258
3372822
1 300
3372819
3372818
3366032

Slutpris SEK:
202 EUR, 240 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.