Naliwajko schackspel

473781

JAN NALIWAJKO (född 1939): Schackspel, 16+16 pjäser, bemålat gips, spelplan i bemålat trä, spelplanen signerad Naliwajko 1969, spelplanen 56x49 cm, pjäser 6-12 cm

Några av pjäserna med skador, färgbättringar

Konst, Skulpturer

Visas på begäran

Naliwajko schackspel

Budhistorik (10 bud)
3368874
5 800
3367819
5 600
3368870
5 400
3367819
5 200
3368869
5 000

Slutpris SEK:
5 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer