Naliwajko schackspel

473781

JAN NALIWAJKO (född 1939): Schackspel, 16+16 pjäser, bemålat gips, spelplan i bemålat trä, spelplanen signerad Naliwajko 1969, spelplanen 56x49 cm, pjäser 6-12 cm

Några av pjäserna med skador, färgbättringar

Konst, Skulpturer

Visas på begäran

Naliwajko schackspel

Budhistorik (10 bud)
3368874
5 800
3367819
5 600
3368870
5 400
3367819
5 200
3368869
5 000

Slutpris SEK:
5 800
585 EUR, 695 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.