Broscher silver

473738

BROSCHER, 6 st., silver, delvis med markasiter, varav en med flerfärgad emalj föreställande en slöjstjärt samt en salamander med dekor av turkosimitationer, 2 med blå och gul trappslipade syntetiska stenar, stämplade John Lindgren, Sala 1950

Markasiter och stenar saknas, emaljskador

Guld/Smycken

Broscher silver

Budhistorik (3 bud)

3363720
3363714
3363713

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer