Broscher silver

473738

BROSCHER, 6 st., silver, delvis med markasiter, varav en med flerfärgad emalj föreställande en slöjstjärt samt en salamander med dekor av turkosimitationer, 2 med blå och gul trappslipade syntetiska stenar, stämplade John Lindgren, Sala 1950

Markasiter och stenar saknas, emaljskador

Guld/Smycken

Broscher silver

Budhistorik (3 bud)

3363720
3363714
3363713

Slutpris SEK:
101 EUR, 120 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.