Rosenthal matservis 115 dlr modell Ph. Rosenthal

473725

ROSENTHAL, modell Ph., matservis, 129 dlr, porslin, bestående av: 24 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 12 dessertskålar, 12 assietter, 9 tekoppar med fat, 14 kaffekoppar med fat, 8 äggkoppar, 10 olika serveringsfat/-skålar, 2 såssnipor, 2 terriner med lock, tekanna, tillbringare, gräddsnipa

Bruksslitage, enstaka nagg/spricka kan förekomma, 3 extra tefat och 8extra kaffefat medföljer

Keramik/Porslin

Budhistorik (23 bud)
3374147
3 200
3374078
3374145
2 800
3374078
2 600
3374144
2 400

Slutpris SEK:
3 200
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer