Josef Ekberg vas

473703

JOSEF EKBERG, vas, stengods, dekor i sgrafitto med motiv av stiliserade blommor, signerad och daterad JE Ekberg Gustavsberg 1909, höjd ca 40 cm

Viss krackelyr

Keramik/Porslin, Design

Josef Ekberg vas

Budhistorik (25 bud)
3371778
4 600
3373289
4 400
3371778
4 200
3373288
3371778
3 800

Slutpris SEK:
4 600
452 EUR, 501 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.