Vinglas med dekor av XII monogram

473678

VINGLAS, 4 st., 1800-talets senare del/1900-talets början, hessisk modell, graverad och förgylld dekor av Karl XII monogram, fot med omvikt kant, höjd ca 15,5 cm

Bruksslitage

Glas, Dricksglas

Budhistorik (5 bud)
3372044
2 600
3364561
2 400
3369228
3364561
3363873
900

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 311 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.