Medaljong förgylld mässing miniatyrporträtt

473630

MEDALJONG, förgylld mässing, 1800-talets första kvartal, glas med bakomliggande minityrporträtt på ben med figurativt måleri föreställande kvinna med duvor, foto/hårgömma, höjd inkl. ögla 57 mm, vikt inkl. inredning ca 22,6 g

Guld/Smycken

Monter 19

Budhistorik (2 bud)

3370049
3367925

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer