Richard Sapper golvlampa

473594

RICHARD SAPPER, "Tizio", golvlampa, Italien, Artemide, 1980/90-tal, svartlackerad metall och plast, röda detaljer, ställbar arm med motvikt, maxhöjd ca 160 cm

Visst slitage, skada vid lampans fot

Belysning, Bordslampor, Design

Richard Sapper golvlampa

Budhistorik (26 bud)
3372474
2 600
3372425
2 400
3372471
2 400
3372425
3372467

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 311 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.