Piero Fornasetti papperskorg

473540

PIERO FORNASETTI, papperskorg, Italien, omkring 1900-talets mitt, papier maché, handmålad dekor med hattar, märkt Fornasetti Milano made in Italy,höjd 56, diameter ca 26 cm

Omfattande färgbortfall och skador

Diverse, Design

Rum 7

Piero Fornasetti papperskorg

Budhistorik (16 bud)
3367177
3372952
3367177
3 800
3372951
3 600
3367177
3 400

Slutpris SEK:
391 EUR, 457 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.