Piero Fornasetti papperskorg

473540

PIERO FORNASETTI, papperskorg, Italien, omkring 1900-talets mitt, papier maché, handmålad dekor med hattar, märkt Fornasetti Milano made in Italy,höjd 56, diameter ca 26 cm

Omfattande färgbortfall och skador

Diverse, Design

Rum 7

Piero Fornasetti papperskorg

Budhistorik (16 bud)
3367177
3372952
3367177
3 800
3372951
3 600
3367177
3 400

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer