Atlantic armbandsur

473463

ATLANTIC, Ambassador, armbandsur, guldpläterad, mekaniskt uppdrag, 1950-tal, mineralglas, stavindex samt arabiska siffror 3,6,9,12, urtavla med delvis guillocherad dekor, diameter ca 35 mm

Verket går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, bruksslitage, glas med repor, bakboett ej ursprunglig

Klockor/Ur

Atlantic armbandsur

Budhistorik (4 bud)

3372285
600
3372161
550
3369766
500
3367670

Slutpris SEK:
600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer