Bordslampa

473442

BORDSLAMPA, Art deco, 1920/30-tal, på sockeln musicerande Pierrot-figur, patinerad samt målad vitmetall, höjd ca 36 cm

Strömbrytaren ur funktion, skärm saknas, bruks och åldersrelaterat slitage.

Belysning, Bordslampor

Monter 7

Bordslampa

Budhistorik (7 bud)
3372097
600
3371830
550
3371775
500
3371113
450
3370624

Slutpris SEK:
600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer