Bordslampa

473442

BORDSLAMPA, Art deco, 1920/30-tal, på sockeln musicerande Pierrot-figur, patinerad samt målad vitmetall, höjd ca 36 cm

Strömbrytaren ur funktion, skärm saknas, bruks och åldersrelaterat slitage.

Belysning, Bordslampor

Bordslampa

Budhistorik (7 bud)
3372097
600
3371830
550
3371775
500
3371113
450
3370624

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.