Biblioteksur Tyskland 1700-tal

473405

BIBLIOTEKSUR, senbarock, Tyskland, spindelgång, verkbottnar av mässing, urtavla med romerska siffror, fodral i mörkbetsat trä, reliefdekor av förgylld mässing, delvis graverad dekor, repeterfunktion, höjd ca 44 cm

Ojämn gång, SAV garanterar ej funktionen, renoverad och kompleterat, dörr i fronten saknar lås, slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen.

Klockor/Ur

Monter 3

Budhistorik (10 bud)
3376536
5 400
3370207
5 200
3370207
4 800
3373057
4 600
3370207

Slutpris SEK:
5 400
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer