Biblioteksur Tyskland 1700-tal

473405

BIBLIOTEKSUR, senbarock, Tyskland, spindelgång, verkbottnar av mässing, urtavla med romerska siffror, fodral i mörkbetsat trä, reliefdekor av förgylld mässing, delvis graverad dekor, repeterfunktion, höjd ca 44 cm

Ojämn gång, SAV garanterar ej funktionen, renoverad och kompleterat, dörr i fronten saknar lås, slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen.

Klockor/Ur

Monter 3

Budhistorik (10 bud)
3376536
5 400
3370207
5 200
3370207
4 800
3373057
4 600
3370207

Slutpris SEK:
5 400
528 EUR, 617 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.