Bokhyllor Tema Ikea 1950-tal

473393

BOKHYLLOR, "Tema", formgivna av Gillis Lundgren för Ikea. 1950-tal, gavlar samt dekor i svartlackerat trä, teakfanerade hyllor, skåp/hurts och skrivskiva, mässingsdetaljer, höjd ca 170, bredd 100+80+100 cm, djup 35 cm.

Bruksslitage, ojämnt blekt, märken/repor

Möbler, Hyllor

Bokhyllor Tema  Ikea 1950-tal

Budhistorik (26 bud)
3370666
10 500
3370623
10 000
3370662
10 000
3370623
9 200
3370658
9 000

Slutpris SEK:
10 500
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer