Supkalk Johannes Lyberg

473377

SUPKALK, silver, Johannes Lyberg (-1788-1823) Ulricehamn, floral dekor, invändigt med spår av förgyllning, höjd ca 13 cm, vikt ca 41 g

Smärre bucklor, botten med personnummermärkning

Silver

Supkalk Johannes Lyberg

Budhistorik (19 bud)
3370201
1 400
3368862
1 300
3362388
3368861
3362388

Slutpris SEK:
1 400
135 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.