Supkalk Johannes Lyberg

473377

SUPKALK, silver, Johannes Lyberg (-1788-1823) Ulricehamn, floral dekor, invändigt med spår av förgyllning, höjd ca 13 cm, vikt ca 41 g

Smärre bucklor, botten med personnummermärkning

Silver

Monter 7

Supkalk Johannes Lyberg

Budhistorik (19 bud)
3370201
1 400
3368862
1 300
3362388
3368861
3362388

Slutpris SEK:
1 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer