Vas Kåge

473354

WILHELM KÅGE, vas, Gustavsberg, Argenta, grön glasyr, målad floral silverdekor, signerad HANDDREJAD ARGENTA GUSTAVSBERG KÅGE 1044, höjd 20 cm

Silverdekor vid mynning med slitage samt invändigt

Keramik/Porslin

Monter 9

Vas Kåge

Budhistorik (16 bud)
3371103
3371174
3371103
950
3371153
900
3371103
850

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer