Vas Kåge

473354

WILHELM KÅGE, vas, Gustavsberg, Argenta, grön glasyr, målad floral silverdekor, signerad HANDDREJAD ARGENTA GUSTAVSBERG KÅGE 1044, höjd 20 cm

Silverdekor vid mynning med slitage samt invändigt

Keramik/Porslin

Monter 9

Vas Kåge

Budhistorik (16 bud)
3371103
3371174
3371103
950
3371153
900
3371103
850

Slutpris SEK:
111 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.