Rembrandt, etsning, Jan Uytenbogaert

473345

REMBRANDT (1606-1669), Jan Uytenbogaert, Preacher of the Remonstrants, 1635, etsning, signerad i trycket, 22,4x18,7 cm, oidentifierad samlarstämpel L.D. i cirkel, senare avdrag
Litteratur
Bartsch 279, Biörklund 35-D

Beskuren strax utanför plåtkanten

Kundcenter

Budhistorik (8 bud)
3371366
4 800
3371151
3371149
3370673
1 700
3370672
1 600

Slutpris SEK:
4 800
484 EUR, 575 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.