Rembrandt, etsning, Jan Uytenbogaert

473345

REMBRANDT (1606-1669), Jan Uytenbogaert, Preacher of the Remonstrants, 1635, etsning, signerad i trycket, 22,4x18,7 cm, oidentifierad samlarstämpel L.D. i cirkel, senare avdrag
Litteratur
Bartsch 279, Biörklund 35-D

Beskuren strax utanför plåtkanten

Kundcenter

Budhistorik (8 bud)
3371366
4 800
3371151
3371149
3370673
1 700
3370672
1 600

Slutpris SEK:
4 800
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer