Ikea slagbord Bergslagen

 
 
 
Auktionsnr
473328
 
Beskrivning

IKEA, "Bergslagen", slagbord, två delar, Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil, grålackerat, höjd ca 76, 248x117 cm

HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål


 
Kondition
Bruksslitage
 
Kategorier
Möbler, Matbord
 
Visas och avhämtas
Magasin 5, Frihamnen, Stockholm
Rum 13
 
 
 
Ikea slagbord Bergslagen
Klicka för att förstora bilden
 
 
 
 
 
 
Budhistorik (33 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
3371231
2017-07-11 20:29:46
10 500
3371229
2017-07-11 20:27:31
10 000
3371226
2017-07-11 20:25:09
9 800
3371223
2017-07-11 20:22:28
9 600
3371225
2017-07-11 20:24:54
9 600
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2017-07-11 kl 20:32
Slutpris SEK:
10 500
1 026 EUR, 1 200 USD
Utropspris SEK:
8 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK