Matbord 1800-tal

473322

MATBORD, 1800-talets slut, gråmålat, svarvade ben, höjd 75, diameter 135, 5 iläggsskivor ā 50 cm vardera

Senare bemålat senare iläggsskivor, lagning, ett ben med skada

Möbler, Matbord

Rum 16

Matbord 1800-tal

Budhistorik (11 bud)
3370326
1 900
3368768
1 800
3368767
1 700
3368766
1 600
3368765

Slutpris SEK:
1 900
186 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.