Richard Mortensen färgserigrafi Solsidan

473225

RICHARD MORTENSEN (Danmark, 1910-1993): "Solsidan", 1988, signerad och numrerad Mortensen 58/150, färgserigrafi, bildyta 82x104, rammått 115x137 cm

Proveniens: Galerie Börjeson, Malmö

Rum 2

Budhistorik (21 bud)
3369218
12 500
3369217
12 000
3369212
11 500
3369213
11 000
3369212
10 500

Slutpris SEK:
12 500
1 136 EUR, 1 313 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.