Richard Mortensen färgserigrafi Solsidan

473225

RICHARD MORTENSEN (Danmark, 1910-1993): "Solsidan", 1988, signerad och numrerad Mortensen 58/150, färgserigrafi, bildyta 82x104, rammått 115x137 cm

Proveniens: Galerie Börjeson, Malmö

Rum 2

Budhistorik (21 bud)
3369218
12 500
3369217
12 000
3369212
11 500
3369213
11 000
3369212
10 500

Slutpris SEK:
12 500
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer