Dekorationsfat nysilver 1800-tal

473219

DEKORATIONSFAT, på fot, nysilver, 1800-talets andra hälft, nyrenässans, foten i form av hästar, fatet med dekor av figurscen, höjd ca 41, diameter 36 cm

Skevt, ben sneda, nedre del med gåvogravyr

Diverse

Rum 7, Hylla 8

Budhistorik (5 bud)
3368772
500
3368636
450
3368427
3363971
3360779

Slutpris SEK:
500
49 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.