Dekorationsfat nysilver 1800-tal

473219

DEKORATIONSFAT, på fot, nysilver, 1800-talets andra hälft, nyrenässans, foten i form av hästar, fatet med dekor av figurscen, höjd ca 41, diameter 36 cm

Skevt, ben sneda, nedre del med gåvogravyr

Diverse

Rum 7, Hylla 8

Budhistorik (5 bud)
3368772
500
3368636
450
3368427
3363971
3360779

Slutpris SEK:
500
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer