Skål England kinesisk dekor

473208

SKÅL, 1900-talets början, "Cetem ware", England, kinesiserande handmålad dekor, höjd 8, diametr 26 cm

Botten med krackelyr

Keramik/Porslin

Monter 28

Skål England kinesisk dekor

Budhistorik (4 bud)

3371373
450
3367665
3361284
3360960

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 54 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.