Rörstrand Ostindia 55 servisdelar

473108

RÖRSTRAND, Ostindia, servis, 55 dlr, olika tillverkningsår (vissa modellåtskillnader), bestående av bl a: 6 kaffekoppar med fat, 4 buljongkoppar med fat, 12 mattallrikar, 13 assietter, 7 uppläggningsfat/serveringsskålar, terrin m m

Varierande slitage, nagg, krackeleringar och missfärgningar förekommer

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser

Monter 7

Budhistorik (15 bud)
3365268
5 600
3364856
5 400
3360436
5 200
3360436
4 400
3360091
4 200

Slutpris SEK:
5 600
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer