Besticksdelar modell Chippendale

472991

BESTICK, 42 dlr, silver, 1900-talets mitt, modell Chippendale, bestående av: 15+6 matskedar, 6 matknivar, 6 dessertknivar, 6 dessertgafflar, 3 smörknivar med silverblad, totalvikt ca 1613 g

Gravyr, bruksslitage

Silver

Budhistorik (4 bud)

3366537
3 200
3365984
3362709
2 800
3359153

Slutpris SEK:
3 200
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer