Besticksdelar modell Chippendale

472991

BESTICK, 42 dlr, silver, 1900-talets mitt, modell Chippendale, bestående av: 15+6 matskedar, 6 matknivar, 6 dessertknivar, 6 dessertgafflar, 3 smörknivar med silverblad, totalvikt ca 1613 g

Gravyr, bruksslitage

Silver

Budhistorik (4 bud)

3366537
3 200
3365984
3362709
2 800
3359153

Slutpris SEK:
3 200
291 EUR, 312 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.