Skålar silver orientalisk

472940

SKÅLAR, 2 st., silver, orientalisk, 1900-talets första hälft, rik punsad dekor av växter och blommor, höjd ca 2,5 resp. 4, diameter 13 resp. 21 cm, total vikt ca 416 g

Slitage

Silver

Visas på begäran

Skålar silver orientalisk

Budhistorik (12 bud)
3361496
2 400
3358381
3358708
3358381
1 700
3357591
1 600

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.