Kaffekanna, sockerskål, gräddkanna silver

472932

KAFFEKANNA, SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA, silver, 1900-tal, rokokostil, Norge, importstämplar, höjd kaffekannan ca 24 cm, total vikt ca 1000 g

Silver

Budhistorik (6 bud)
3369250
2 800
3369249
2 600
3362721
2 400
3362043
3360234

Slutpris SEK:
2 800
Utropspris SEK:
4 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer