Anders Zorn Dalälven

472930

ANDERS ZORN (1860-1920), Dalälven, signerad Zorn i blyerts, etsning, ca 17,8x11,6 cm
Utförd 1919
LITTERATUR: Asplund 285, Hjert & Hjert 284, ZG 285

Gulnader, vågigt blad

Anders Zorn Dalälven

Budhistorik (24 bud)
3366819
7 000
3366814
6 800
3366756
6 600
3366731
6 400
3366683
6 200

Slutpris SEK:
7 000
706 EUR, 839 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.