Curt Burström akvatintetsning 1956

472901

CURT BURSTRÖM (1920-1964), "Mobil I" - Composition 15, signerad och daterad Burström -56, 1/20 ex. akvatint, ca 29,5x37 cm;

Läs mer

PROVENIENS: Konstnärens son

I passepartout, oramad

Budhistorik (14 bud)
3368263
3368250
3 200
3363029
3363028
2 800
3363026
2 600

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer