Berndt Friberg

472622

BERNDT FRIBERG (1899-1981), skålar, 2 st, Gustavsberg 1950/60-tal, stengods, harpälsglasyr, signerade Friberg studiohand, diameter ca 9 resp 12,5 cm

Bruna skålen med smärre nagg

Keramik/Porslin, Design

Monter 23

Berndt Friberg

Budhistorik (7 bud)
3366286
750
3364157
700
3364157
500
3364220
450
3364157

Slutpris SEK:
750
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer