Vas Kina oxblodsglasyr

472523

VAS, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, med hänklar, oxblodsglasyr, botten med stämpel, höjd ca 27 cm

Proveniens: enligt uppgift inköpt i Hongkong 1969

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 23

Vas Kina oxblodsglasyr

Budhistorik (8 bud)
3368444
1 600
3367519
3368443
1 400
3367519
1 300
3368442

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer