Vas Kina oxblodsglasyr

472523

VAS, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, med hänklar, oxblodsglasyr, botten med stämpel, höjd ca 27 cm

Proveniens: enligt uppgift inköpt i Hongkong 1969

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 23

Vas Kina oxblodsglasyr

Budhistorik (8 bud)
3368444
1 600
3367519
3368443
1 400
3367519
1 300
3368442

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.