Smörask Kina

472521

SMÖRASK, med lock och fat, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått av flodlanskap med pagoder, terrinens längd ca 19 cm

Fatet ej tillhörande, locket med nagg o lagning

Orientaliskt, Porslin

Smörask Kina

Budhistorik (11 bud)
3367474
750
3365945
700
3361779
650
3365944
650
3361779
600

Slutpris SEK:
750
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer