Spegel silver

472461

SPEGEL med silverram, osmanska riket, tughrastämpel samt svenska importstämplar, omkring 1900, baksida med punsad dekor föreställande bl a ekollon, smultron, diameter 24 cm

Bucklor, upphängningskedja saknas

Silver

Spegel silver

Budhistorik (12 bud)
3368652
1 600
3367652
3367652
1 400
3367701
1 300
3367652

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 192 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.