Design Vicke Lindstrand Modern vardagsvara

469432

VICKE LINDSTRAND, vaser, 2 st., flaska med propp, skulptur i form av fisk, Kosta, signerade LH, flaskan numrerad 1268, 1762 resp 1898, medföljande karaff och ljusstake, höjd 10-26,5, fiskens längd ca 20 cm

Glas, Konstglas, Design, Specialauktion

Monter 24

Budhistorik (4 bud)

3369231
500
3367813
450
3367813
3367098

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.