Design Bertil Vallien Modern vardagsvara

469420

BERTIL VALLIEN, figuriner, 3 st., Gustavsberg, signerad Bagdad BW serienummer 1-3-4, glaserat stengods, höjd ca 11-16 cm

Den blå (serienummer 1) med nagg ovan kupolen

Ändringar/tillägg
Skall vara Bertil Vallien

Keramik/Porslin, Figuriner, Design, Specialauktion

Budhistorik (14 bud)
3367176
850
3368915
850
3367176
3368913
750
3367176
700

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 102 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.