Design Bertil Vallien Modern vardagsvara

469420

BERTIL VALLIEN, figuriner, 3 st., Gustavsberg, signerad Bagdad BW serienummer 1-3-4, glaserat stengods, höjd ca 11-16 cm

Den blå (serienummer 1) med nagg ovan kupolen

Ändringar/tillägg
Skall vara Bertil Vallien

Keramik/Porslin, Figuriner, Design, Specialauktion

Budhistorik (14 bud)
3367176
850
3368915
850
3367176
3368913
750
3367176
700

Slutpris SEK:
850
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer