Design Anna-Lisa Thomson Modern vardagsvara

469309

ANNA-LISA THOMSON, vaser, 2 st., Upsala Ekeby, glaserat lergods med reliefdekor, varav den lägre med motiv av fiskar och sjöstjärnor, den högsta signerad Ekeby 1018 A.L.T., höjd ca 19-25 cm, MARI SIMMULSON, skål, Upsala Ekeby, stengods, delvis glaserat, signerad UE Sweden 4065 ms, höjd ca 6,5, 9,5x9 cm

Skål med kantnagg

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Design, Specialauktion

Budhistorik (12 bud)
3369496
750
3369312
700
3369495
700
3369312
650
3366955
600

Slutpris SEK:
750
68 EUR, 79 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.