Design Anna-Lisa Thomson Modern vardagsvara

469309

ANNA-LISA THOMSON, vaser, 2 st., Upsala Ekeby, glaserat lergods med reliefdekor, varav den lägre med motiv av fiskar och sjöstjärnor, den högsta signerad Ekeby 1018 A.L.T., höjd ca 19-25 cm, MARI SIMMULSON, skål, Upsala Ekeby, stengods, delvis glaserat, signerad UE Sweden 4065 ms, höjd ca 6,5, 9,5x9 cm

Skål med kantnagg

Keramik/Porslin, Design, Specialauktion

Budhistorik (12 bud)
3369496
750
3369312
700
3369495
700
3369312
650
3366955
600

Slutpris SEK:
750
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer