Design Inger Persson Modern vardagsvara

469278

INGER PERSSON, tekanna med lock, flaska, signerade IP resp I Persson, HERTHA BENGTSSON, tekanna, "Blå Eld", STIG LINDBERG, 5 assietter, "Berså", Rörstrand, medföljande tekopp med fat "Zebra" samt flaska Percy Gefle, uppläggningsfat "Gourmet" Gustavsberg samt äggkoppar i plast "Jonas" design Per Bjelwing, tekannornas höjd 15-18 cm

Slitage, assietter med smärre dekorbortfall

Keramik/Porslin, Design, Specialauktion

Monter 27

Budhistorik (22 bud)
3364863
2 600
3362441
2 400
3362377
3362440
3362377
1 800

Slutpris SEK:
2 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer